محل تبلیغات شما

محمدآذری مدیر بنیادنیمروز: حضوراقوام یک قدرت ,وحدت استان گلستان یکی از ثمرات وجودآیت الله نورمفیدی وبزرگان اقوام است.

آیت الله نورمفیدی:خبرنگاران در مسیر توسعه استان قدم بردارند

تاریخ انتشار : امروز, 17:54
موضوع نوشته : ی, فرهنگی هنری, اخبار برگزیده

نویسنده : nimrooz

تعداد بازدید : 449

کد خبر : 1405

آیت الله نورمفیدی»خبرنگاران در مسیر توسعه استان قدم بردارند.

محمدآذری مدیر بنیادنیمروز: حضوراقوام یک قدرت ,وحدت استان گلستان یکی از ثمرات وجودآیت الله نورمفیدی وبزرگان اقوام است.

آیت الله سید کاظم نورمفیدی در دیدار خبرنگاران و رومه نگاران گلستانی با ایشان به مناسبت روز خبرنگار اظهار کرد:خیلی از مسائل و مشکلاتی که عنوان کردید وجود دارد و حل آن ها نیاز به زمان دارد و خود متولیان هم در ایجاد آن خواسته ها باید ایفای نقش کنند. وی افزود: امیرالمونین (ع) می فرماید خدا رحمت کند انسانی که قدر و اندازه خود را بداند، به نظر من این نکته بسیار مهمی است و معنای وسیعی دارد شاید مهمترین معنای این کلام این باشد که بدانیم اندازه و مقدار ما در نظام خلقت و هستی کجاست و جهان بینی نا در این رابطه چیست. قطعا آنچه را که ما را راهنمایی می کند این است که مخلوقی، بنده ایم، مسیری داریم مبداء داریم اگر انسان به این نکته واقف شود جهان گل و بلبل می شود. وی گفت: این کلام حضرت علی (ع ) در همه ابعاد می تواند مصداق داشته باشد اینکه من در چه جایگاه اجتماعی قرار دارم شان من چیست به عنوان عالم دینی بدانم جایگاه من کجاست و وظیفه من چیست، هر کس در جایگاهی که قرار دارد به این نکته کلام امیرالمؤمنین علی (ع) توجه کند دیدگاهش تغییر می کند. امام جمعه گرگان گفت : اگر این کلام امیرالمؤمنین در رابطه با خبرنگاران پیاده شود اول اینکه خبرنگاران باید بدانند که منزلت شان کجاست، چه کسی هستند چه مسئولیتی دارند چه باید بکنند، همینجا یک دنیا آدم می تواند حرف بزند همه شما می*دانید و رایج است به اعتقاد من خبرنگاری شغل* حساسی است منزلت بزرگی دارد من شنیدم در برخی کشورها منزلت اجتماعی ویژه و خاص دارند، وقتی وارد جلسه می شود مسئولان حواسشان را جمع می کنند خبرنگار را ناظر بر رفتار خود می بینند. وی افزود: هر صنفی باید خودش را بشناسد شان خود را بشناسد، الان به نظر من شأن خبرنگاران شرایط خاصی است، مشکلاتی که دشمنان برای ما درست کردند ممکن است ذهنیت جامعه را سست کنند نسبت به حاکمیت و. و با تبلیغات همه چیز را زیر سوال می*برد اما گاهی کاری می کنیم مردم فکر می کنند پس همه خرابند، اما چرا این کار را می کنیم. وی ادامه داد: امروز شرایط حساسی است اما یک خبرنگار باید چه کاری کند؟ آیا بیاید و بدمد در این یاس و ناامیدی ، یا نه شرایط جامعه را درک کند؟ یکی از مسئولیت های مهم و شرایطی که امروز ما قرار داریم ایجاد امید است مسئولیت صدا سیما هم هست علما و ون هست ائمه جمعه هست و خلاصه هر کسی که می*تواند فکر و اندیشه کند. امام جمعه گرگان گفت: این معنای این نیست امید الکی درست کنیم با این مخالفم، اما اینکه کشورمان از جهاتی در شرایط خوبی قرار گرفته است باید در ذهنیت جامعه قرار گیرد. نقد از الطاف خفیه الهیه است خدا فقط به انسان این امتیاز را داده است چه در مسائل استان و چه در کشور باید به این موضوع بپردازید. وی افزود: استاندار و مسئولان استانی باید گره های موجود در استان را باز کند من دست افرادی که گره مشکل استان را باز کنند می بوسم، ما مشکلات زیادی داریم، سرمایه گذار خیلی می تواند دراستان نقش داشته باشند، اما چرا سرمایه گذار نمی آید چه کسی می تواند این را برملا کند؟ این کار خبرنگاران است من انتظار دارم از شما در این زمینه ورود پیدا کنید. امام جمعه گرگان گفت: در بحث سرمایه گذاری، تولید، گردشگری استان و. شما خبرنگاران باید ورود پیدا کنید، کشور که بی خودی پیشرفت نمی کند، این کار بسیار مهمی است در این مشکلات دو جور می شود نگاه کرد یک زمانی که مشکلات هست و گیر کار کجاست، گاهی میبینم تهمت و افترا که بماند به مردم آدرس را اشتباه می دهند به جای اینکه ریشه را پیدا کنند آدرس عوضی می دهند و من فکر می کنم دست این افراد در دست همان افراد است. وی گفت: خبرنگاری مسئولیت مهمی است، دیدن مشکلات و امکانات استان و اینکه استان در چه مباحثی می تواند رشد و پیشرفت کند کشف استعدادهای استان و علت حل نشدن مشکلات، از دولت بخواهید و مشکلات را حل کنید با منطق و استدلال سهم خواهی کنید، می گویند درآمد سرانه استان از میانگین کشوری کمتر است، یعنی گلستان از نظر درآمد کلی در رده های آخر درآمد کشور است. یعنی در کل کشور اگر حقوق یک میلیون و 200 هزار تومان برای هر فرد باشد در استان با حدود 600 هزار تومان است. این یعنی ما خیلی عقب هستیم مسئولیت اصلی شما این است این مشکلات را حل کنید. وی افزود: کمبودهای حوزه سلامت و بحث کمبود تخت های بیمارستانی دراستان موضوعی است که باید به آن بپردازید و آن را حل کنید تا درِ توسعه به روی استان باز شود، برخی سرمایه گذاران دوست دارند به استان بیایند و علاقه مندی خود را نیز به من اطلاع داده اند. اما مشکلات داخلی و تنگ نظری ها مانع این موضوع شده است. این تنگ نظری ها بسیار خطرناک است و مانع رشد استان است. امام جمعه گرگان گفت: اعتقاد من این است خبرنگاران به دنبال این باشند کاری کنند کسی نتواند این دروغ ها را بی جهت پخش کنند شما می توانید این کار را انجام دهید تا دهان این افراد بسته شود، این آلوده کردن فضا آدرس عوضی دادن است و اجازه نمی دهد استان پیشرفت کند. وی گفت: مشکلاتی که اشاره کردید برای خبرنگاران وجود دارد، اما مشکل اصلی این است منزلتی که خبرنگاران باید داشته باشد این منزلت را نمی بینم شاید بین مردم و در سازمان ها و تشکیلات. خودتان باید ایفای نقش کنید تا جایی که لازم باشد به مسئولان تذکر می دهم. امام جمعه گرگان گفت: شما باید منزلت خود را حفظ کنید، موانع ومشکلات را بررسی کنید و استان را در مسیر توسعه قرار دهید، این موضوع باید تقویت شود هم برای مسئولان و هم برای مردم جا بیفتد، برخی خبرنگاران مشکلات بیمه دارند و گاهی شکایت هایی می شود توصیه من به مسئولان این است هر کجا مشکلاتی هست، بالاخره خودشان بخواهند دوستانه با خبرنگاران صحبت کنند و کار به شکایت کشی نرسد،اگر شما قدر خودتان را بدانید مسئولان هم قدر شما را می دانند آنچه که دغدغه* من بوده این است که استان ایستاده و یا عقب رفته است همیشه حرفمان این بود تحرک و تحول در استان به وجود بیاید. وی گفت: من به نماینده رئیس جمهور هم موضوع راه آهن گرگان و آسیای میانه که به نتیجه نرسیده، جزیره آشوراده که حدود 16 سال است در حال پیگیری آن هستیم و بعد از این همه مدت که طرح های طی شده باز از سوی محیط زیست دستور توقف داده شده است و زهکشی از اراضی شمال استان که اگر زهکشی شود تحول زیادی برای زمین های کشاورزی به وجود می آورد را تذکر داده ام و شما هم باید به این موضوعات بپردازید. در ابتدایاین جلسه اقایان روح الله کلانتری مدیرمسول آفتاب گلستان ومحمدآذری مدیرمسول هفته نامه گلستان نو وپایگاه خبری نیمروزگلستان وخانم جندقی نیز مطالبی بیان کردند مدیران مسول مذکور با بیان نکاتی درخصوص ارزش نقد وتفاوت نقد وتخریب ،ضرورت همکاری وسعه صدر مدیران در بازشناسی جایگاه رسانه ها وخبرنگاران را خواستار شدند همچنین محمدآذری با اشاره به حضور اقوام در استان گلستان از نقش بزرگان استان ازجمله حضرت ایت الله نورمفید در این وحدت وامنیت قدردانی کردند وخواستار توجه نخبگان وفعالان اجتماعی به موضوع وحدت در استان شدند
برای نمایش در سایز اصلی بر روی نوشته كلیك كنید ، مشخصات تصویر هست 962 در529 پیكسل .

مطالب مشابه مطلب فوق

آیت الله نورمفیدی: *مشکلات امروز جامعه با وحدت و همدلی برطرف خواهد شدنماینده ولی فقیه در استان گلستان با بیان اینکه همه مشکلات حل می*ش

محمد آذری مدیر بنیاد نیمروز سیستانی ها در مراسم افتتاح دفتربنیادنیمروزدرگنبدمطرح کرد: دشمن امروز مولفه های قدرت مامثل وحدت را نشانه گرفته است, ماباید این مولفه های را تقویت کنیم.

عبدالقدیر کریمی معاون استاندارمطرح کرد؛ بنیاد نیمروز سهم بسزایی در ایجاد نشاط اجتماعی دارد

دفترنمایندگی بنیادنیمروزسیستانیها(زابلی وبلوچ) در شهرستان گنبدکاووس افتتاح شد

استان ,خبرنگاران ,الله ,وی ,مشکلات ,کند ,در استان ,این است ,می تواند ,امام جمعه ,گرگان گفت ,نورمفیدی وبزرگان اقوام ,مدیر بنیادنیمروز حضوراقوام ,الله نورمفیدی وبزرگان ,وحدت استان گلستان

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

خرید ریسه ال ای دی ارزان قیمت تزئینی قلبی ستاره ای گیره ای تولد 2021 تــنــهــای بــی ادعـــــــــــــــا nelektpectsnuf ridoketga Peggy's page تولیدی لباس زنانه بیگ سایز Carole's collection خانه ریاضی تفکرات نویسنده راز شاد زیستن روانشناسی موفقیت